Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
Faaliyetlerimiz

                   TEKNOLOJİ VE İNTERNETİN ETKİN KULLANIMI               

BAĞIMLILIK İLE MÜCADELE SEFERBERLİĞİ

     Davranışsal Bağımlılıklarla Mücadele Eylem Planı ve Bağımlılık ile Mücadele Seferberliği kapsamında 03.05.2023 tarihinde Müdürlüğümüzde görevli  personel ile tedavi denetimli serbestlik yükümlülerine yönelik hazırlanan uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin zararları, uyuşturucu kullanımı sonrası fizyolojik değişiklikler, ruhsal durum değişiklikleri, bedendeki olumsuz değişiklikler, alkol ve teknoloji  bağımlılığı,bilişim teknolojilerinin ve internetin bilinçli,güvenli,etkin kullanımı,teknolojinin ve internetin amacına uygun kullanımının yararları,internet kullanımına ilişkin çocuk,genç ve ailelere öneriler ile bağımlılıkla ilgili doğru zannedilen yanlışlar konularındaki  eğitim semineri Söke İlçe Sağlık Müdürlüğü Ruh Sağlığı Birimi görevlisi Sosyal Çalışmacı Ahmet ÖNER ve Söke Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Sosyal Çalışmacı Yüksel GÜRBÜZ tarafından gerçekleştirilmiştir.  Aynı zamanda  Müdürlüğümüz Denetimli Serbestlik uzman personeli tarafından yükümlülerin; sosyal, kültürel, sanatsal  ve sportif faaliyetlere katılması amacıyla İlçe Gençlik ve Spor  Müdürlüğü’ne yönlendirilmiştir.

 

      

 

 

 BAĞIMLILIK İLE MÜCADELE SEFERBERLİĞİ

‘‘Bağımlılık ile Mücadele Seferberliği’’ kapsamında 29.03.2023 tarihinde Müdürlüğümüzde görevli personel ve  denetimli serbestlik yükümlülerine yönelik hazırlanan uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin zararları, uyuşturucu kullanımı sonrası fizyolojik değişiklikler, ruhsal durum değişiklikleri, bedendeki olumsuz değişiklikler, alkol ve teknoloji  bağımlılığı ile bağımlılıkla ilgili doğru zannedilen yanlışlar konularındaki  eğitim semineri Söke Sağlıklı Hayat  Merkezi Psikologu İrem ÖZALAN ve Söke Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Sosyal Çalışmacı Yüksel GÜRBÜZ tarafından gerçekleştirilmiştir.  Aynı zamanda  Müdürlüğümüz Denetimli Serbestlik uzman personeli tarafından yükümlülerin; sosyal, kültürel, sanatsal  ve sportif faaliyetlere katılması amacıyla İlçe Gençlik ve Spor  Müdürlüğü’ne yönlendirilmiştir.

 

                               

 

              ÇANAKKALE ZAFERİ VE TÜM ŞEHİTLERİMİZİ ANMA ETKİNLİĞİ

          18 Mart Çanakkale Zaferi  ve Şehitleri  Anma Günü programı kapsamında 15.03.2022 tarihinde saat 13:45’te  Söke Belediyesi Çok Amaçlı Konferans Salonunda Müdürlüğümüz personelleri ile kurumumuzda infaz işlemleri devam eden yükümlülerin katılımıyla Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümü anma töreni gerçekleştirilmiştir.

          Törende öncelikli olarak tüm şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmuş akabinde hep birlikte İstiklal Marşımız okunmuştur. Program dahilinde Kurumumuz uzman personeli Yüksel GÜRBÜZ tarafından yapılan sunum sonrası program sonlandırılmıştır.

 

                        

 

 BAĞIMLILIK İLE MÜCADELE SEFERBERLİĞİ

    ‘‘Bağımlılık ile Mücadele Seferberliği’’ kapsamında 22.02.2023 tarihinde Müdürlüğümüzde görevli personel ve  denetimli serbestlik yükümlülerine yönelik hazırlanan uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin zararları, uyuşturucu kullanımı sonrası fizyolojik değişiklikler, ruhsal durum değişiklikleri, bedendeki olumsuz değişiklikler, alkol ve teknoloji  bağımlılığı ile bağımlılıkla ilgili doğru zannedilen yanlışlar konularındaki  eğitim semineri Söke Toplum Sağlığı Merkezi Psikolog İpek ÖZGEN ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü uzmanı Yüksel GÜRBÜZ tarafından gerçekleştirilmiştir.  Aynı zamanda  Müdürlüğümüz Denetimli Serbestlik uzman personeli tarafından yükümlülere; sosyal, kültürel, sanatsal  ve sportif faaliyetlere katılması amacıyla İlçe Gençlik ve Spor  Müdürlüğü’ne yönlendirilmiştir.

Bağımlılıkla ile mücadele seferberliği kapsamındaki seminerlerin her ay olacak şekilde yıl içerisinde sürdürülmesi planlanmaktadır.

      

 

 

BAĞIMLILIK İLE MÜCADELE SEFERBERLİĞİ

‘‘Bağımlılık ile Mücadele Seferberliği’’ kapsamında 31.08.2022 tarihinde Müdürlüğümüzde görevli personel ve  denetimli serbestlik yükümlülerine yönelik hazırlanan uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin zararları, uyuşturucu kullanımı sonrası fizyolojik değişiklikler, ruhsal durum değişiklikleri, bedendeki olumsuz değişiklikler, alkol ve teknoloji  bağımlılığı ile bağımlılıkla ilgili doğru zannedilen yanlışlar konularındaki  eğitim seminerleri Söke Toplum Sağlığı Merkezi          ve Müdürlüğümüz uzmanları tarafından gerçekleştirilmiştir.  Aynı zamanda  Müdürlüğümüz Denetimli Serbestlik uzman personeli tarafından yükümlülere; sosyal, kültürel, sanatsal  ve sportif faaliyetlere katılması amacıyla İlçe Gençlik ve Spor  Müdürlüğü’ne yönlendirilmiştir.

BAĞIMLILIK İLE MÜCADELE SEFERBERLİĞİ

‘‘Bağımlılık ile Mücadele Seferberliği’’ kapsamında 27.07.2022 tarihinde Müdürlüğümüzde görevli personel ve  denetimli serbestlik yükümlülerine yönelik hazırlanan uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin zararları, uyuşturucu kullanımı sonrası fizyolojik değişiklikler, ruhsal durum değişiklikleri, bedendeki olumsuz değişiklikler, alkol ve teknoloji  bağımlılığı ile bağımlılıkla ilgili doğru zannedilen yanlışlar konularındaki  eğitim seminerleri Söke Toplum Sağlığı Merkezi, Yeşilay Danışmanlık Merkezi     ve Müdürlüğümüz uzmanları tarafından gerçekleştirilmiştir.  Aynı zamanda  Müdürlüğümüz Denetimli Serbestlik uzman personeli tarafından yükümlülere; sosyal, kültürel, sanatsal  ve sportif faaliyetlere katılması amacıyla İlçe Gençlik ve Spor  Müdürlüğü’ne yönlendirilmiştir    

 

                                                                                                             

Söke Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri

                                                                                                                                                                                                

     Söke Denetimli Serbestlik Müdürlüğü olarak 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında ilk olarak 07.07.2022 tarihinde saat 10:30’da Müdürlüğümüz seminer salonunda kurumumuzda infaz işlemleri devam eden yükümlülerin   ve kurumda görevli personelin katılımı ile 15 Temmuz Destanı ve Şehitleri Anma konulu seminer ve program gerçekleştirilmiştir. Program çerçevesinde şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmuş akabinde hep birlikte İstiklal Marşımız okunmuştur. Program dahilinde 15 Temmuz Destanını en içten bir şekilde anlatan ve yaklaşık bir saat süren 15 Temmuz Destanı ve Şehitleri Anma konulu seminer Sosyal Hizmet Uzmanı Yüksel GÜRBÜZ tarafından sunulmuştur.

Söke Denetimli Serbestlik Müdürlüğü olarak 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında 18.07.2022 tarihinde saat 11:00’de Söke Asri Mezarlığında bulunan Şehitliğimizin bakımı ve temizliği kurumda görevli personelinin katılımı ile yapılarak,Manevi Rehberlik Birimi görevlisi İmamhatip Cihan AYTAN tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti okunmuştur.

 

 

                 

 

 BAĞIMLILIK İLE MÜCADELE SEFERBERLİĞİ

‘‘Bağımlılık ile Mücadele Seferberliği’’ kapsamında Müdürlüğümüzde görevli personel ve  denetimli serbestlik yükümlülerine yönelik hazırlanan uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin zararları, uyuşturucu kullanımı sonrası fizyolojik değişiklikler, ruhsal durum değişiklikleri, bedendeki olumsuz değişiklikler, alkol ve teknoloji  bağımlılığı ile bağımlılıkla ilgili doğru zannedilen yanlışlar konularındaki  eğitim seminerleri İlçe Sağlık Müdürlüğü Sosyal Hizmet Uzmanı İpek KAVAS ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü uzmanları Aynur BATU, Yüksel GÜRBÜZ tarafından gerçekleştirilmiştir.  Aynı zamanda  Müdürlüğümüz Denetimli Serbestlik uzman personeli tarafından yükümlülere; sosyal, kültürel, sanatsal  ve sportif faaliyetlere katılması amacıyla Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne yönlendirilmiştir.

Bağımlılıkla mücadele seferberliği kapsamındaki seminerler planlandığı üzere her ay olacak şekilde yıl içerisinde sürdürülmektedir.

 

                                             

19 MAYIS ATATÜRK Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI ETKİNLİKLERİ

           19 Mayıs Atatürk ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Söke denetimli serbestlik yükümlülerine yönelik hazırlanan program doğrultusunda 18.05.2022 tarihinde yapılan etkinliğe saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlanmış, günün anlam ve önemini anlatan video gösterisi ve yapılan konuşmanın ardından, öncelikle yükümlülere uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin zararları,uyuşturucu kullanımı sonrası fizyolojik değişiklikler,ruhsal durum değişiklikleri,bedendeki olumsuz değişiklikler,alkol ve teknoloji  bağımlılığı ile bağımlılıkla ilgili doğru zannedilen yanlışlar,bağımlılıktan arınmada sporun işlevleri konularındaki  eğitim semineri Müdürlüğümüz uzmanlarınca gerçekleştirilmiştir.Akabinde yükümlülerle Söke Gençlik ve Spor Müdürlüğü tesislerine gidilerek görevli antrenörler eşliğinde spor etkinlikleri düzenlenmiş, yükümlüler gruplar halinde etkinliklere dahil edilmişler,bu çerçevede yükümlülerden oluşturulan takımlarla basketbol maçı düzenlenlenmiştir. Ayrıca gerekli bilgilendirme ve yönlendirmeler yapılarak  zararlı alışkanlıklardan korunmaya yönelik farkındalık arttırılmaya çalışılmıştır.

 

    

 

 

KADİR GECESİ PROGRAMI VE

BAĞIMLILIK İLE MÜCADELE SEFERBERLİĞİ

              Müdürlüğümüz Manevi Rehberlik Birimi görevlisi Cihan AYTAN tarafından, 27/04/2022 tarihinde Kadir Gecesi münasebetiyle, yükümlülere yönelik olarak; günün anlam ve önemine binaen sunumun yapılmıştır, akabinde;

 ’Bağımlılık ile Mücadele Seferberliği’’ kapsamında Müdürlüğümüzde görevli personel ve  denetimli serbestlik yükümlülerine yönelik hazırlanan uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin zararları, uyuşturucu kullanımı sonrası fizyolojik değişiklikler, ruhsal durum değişiklikleri, bedendeki olumsuz değişiklikler, alkol ve teknoloji  bağımlılığı ile bağımlılıkla ilgili doğru zannedilen yanlışlar konularındaki  eğitim seminerleri İlçe Sağlık Müdürlüğü Sosyal Hizmet Uzmanı İpek KAVAS ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü uzmanları Aynur BATU, Derya OĞUZ tarafından gerçekleştirilmiştir.  Aynı zamanda  Müdürlüğümüz Denetimli Serbestlik uzman personeli tarafından yükümlülere; sosyal, kültürel, sanatsal  ve sportif faaliyetlere katılması amacıyla Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne yönlendirilmiştir.

            Bağımlılıkla mücadele seferberliği kapsamındaki seminerler planlandığı üzere her ay olacak şekilde yıl içerisinde sürdürülmektedir.

 

                                

 

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Şehitler Haftası Anma Etkinliği

18.04.2022 tarihinde, Söke Ziraat Odası seminer salonunda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Şehitleri anma etkinliğini düzenlenmiştir.Yapılan etkinliğe saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlanmış, günün anlam ve önemini anlatan video gösterisi ve yapılan konuşmanın ardından, kurum denetimli serbestlik çalışanları,manevi rehberlik bürosu görevlisi ve yükümlüler ile Şehitler ve Gaziler Derneği’ne ziyarette bulunulmuştur.Yapılan ziyarette dernek başkanı ve üyeleri tarafından derneğin faaliyetlerine yönelik bilgilendirme yapılmıştır.Dernek başkanı Ulvi ATMACA yaptığı konuşmada, yapılan bu ziyaretin derneğin faaliyetlerinin bilinir kılınması adına son derece memnun edici olduğunun ifade ederek ,teşekkürlerini sunmuştur.Dernek ziyaretinin ardından etkinlikler tamamlanmıştır.

 

                 

                                                              İSTİKLAL MARŞININ KABÜLÜ İLE MEHMET AKİF ERSOY’U  ANMA GÜNÜ

                                                                İLE ÇANAKKALE ZAFERİ VE TÜM ŞEHİTLERİMİZİ ANMA ETKİNLİĞİ

          İstiklal Marşının kabulü ile Mehmet Akif ERSOY u anma ve Çanakkale Zaferinin 107. yıl dönümü kapsamında 10.03.2022 tarihinde Müdürlüğümüz personelleri ile Söke Şehitliği ziyaret edilerek bakım ve temizliğin ardından dualar edilmiştir.

          16.03.2022 tarihinde saat 13:45’te  Söke Belediyesi Çok Amaçlı Konferans Salonunda kurumumuzda infaz işlemleri devam eden yükümlülerin katılımı ile İstiklal Marşı’nın kabulü ile Mehmet Akif ERSOY’u anma ve Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümü anma töreni gerçekleştirilmiştir.

          Törende öncelikli olarak tüm şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmuş akabinde hep birlikte İstiklal Marşımız okunmuştur. Program dahilinde Söke İlçe Müftülüğü vaizi Adem YILMAZ tarafından Çanakkale zaferi ve şehitlik konularında yapılan sunumun ardından Kurumumuz uzmanları Zuhal ÖZALP KAPLAN ve Derya OĞUZ tarafından yapılan sunum sonrası program sonlandırılmıştır.

          Katılımcıların tören sonunda olumlu yönde duygu paylaşımları içerisine girdikleri gözlenmiştir.

 

         

      

 

 

 

 

BAĞIMLILIK İLE MÜCADELE SEFERBERLİĞİ

                          

                              ’Bağımlılık ile Mücadele Seferberliği’’ kapsamında 16/03/2022 tarihlende, Müdürlüğümüzde görevli personel ve  denetimli serbestlik yükümlülülerine yönelik hazırlanan uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin zararları, uyuşturucu kullanımı sonrası fizyolojik değişiklikler, ruhsal durum değişiklikleri, bedendeki olumsuz değişiklikler, alkol ve teknoloji  bağımlılığı ile bağımlılıkla ilgili doğru zannedilen yanlışlar konularındaki  eğitim seminerleri İlçe Sağlık Müdülüğü Sosyal Hizmet Uzmanı İpek KAVAS ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü uzmanları Zuhal ÖZALP KAPLAN ve Derya OĞUZ gerçekleştirilmiştir.  Aynı zamanda Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü personelleri sportif eğitim uzmanı Halil ŞEYDA ve Karate Antrenörü Şimşek GÖKPINAR yükümlülere, kurumun sosyal, kültürel, sanatsal  ve sportif faaliyetleri hakkında bilgi vererek kuruma yükümlüler yönlendirilmiştir.

            Bağımlılıkla mücadele seferberliği kapsamında ki seminerlerin her ay olacak şekilde yıl içerisinde sürdürülmesi planlanmaktadır.

 

 

                                                                                  

 

                                         
              

 

DENETİMLİ SERBESTLİK AĞAÇLANDIRMA VE KOORDİNASYON PROJESİ

KAPSAMINDA 2.ADALET ORMANI OLUŞTURULDU. 

Adalet  Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında ağaçlandırma faaliyetlerine yönelik daha önce farklı tarihlerde çeşitli protokoller imzalanarak ülkemiz genelinde kamuya yararlı bir işte denetimli serbestlik yükümlülerinin çalıştırılması, ağaçlandırma çalışmaları kapsamında çeşitli projeler yapılmıştır.

           Protokol kapsamında 2022 yılı için Adalet Ormanı tahsisi istenmiş akabinde  Söke İlçesi orman yangınında yanan ve ağaçlandırmaya elverişli hale gelen 3 Hektarlık orman alanının tahsisi yapılmıştır.Kamuya yararlı bir işte çalışma yükümlülüğü bulunan yükümlülerin Covid 19 kapsamında izinli olsalar da alan tahsisinin yapılmış olması ve dikim zamanının sonlarına gelinmesi nedeniyle 14/02/2022 tarihinde fidan dikim etkinliği gerçekleştirilmiştir; etkinliğe Söke Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa ATBAŞ, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Tuğrul DURMAZ, Adliyede görevli Hakim ve Cumhuriyet Savcıları, Denetimli Serbestlik Müdürü Murat Zekeriya DEMİRBACAK, Orman İşletme Şefi Mehmet ŞENER, Söke Adliyesi, Söke Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Söke Orman İşletme Şefliği personellerinden oluşan yaklaşık 80 kişilik katılım ile dikim çalışması gerçekleştirilmiştir.

Söke Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa ATBAŞ törende yaptığı konuşmasında; ağaçlandırma çalışmalarının önemine dikkat çekerek, ağaçlandırma çalışmalarına katılan herkese, etkinliği düzenleyen Söke Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve  Söke Orman İşletme Şefliği’ne teşekkür etti.

01/02/2022 ila 16/02/2022 tarihleri arasında yapılan çalışmalar kapsamında 5000 fidanın yanan orman alanıyla buluşması sağlanarak Adalet Ormanı oluşturulmuştur.

 

                      

 

                   

 

 

                  SÖKE SOSYAL HİZMET MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜNDE SEMİNER

 

                   21.01.2022 tarihinde  Müdürlüğümüz uzman personellerinden Sosyolog Kenan GÜNDAL tarafından Söke Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü personeline; hedef kitlelerine yönelik daha etkin hizmet verebilmeleri adına ‘’Madde Etkileri ve Bağımlılık’’ konulu seminer gerçekleştirilmiştir.

 

 

                      

 

 

 

 

 

 

                                   SÖKE İŞLETME FAKÜLTESİNDE SEMİNER

 

             24.12.2021 tarihinde Müdürlüğümüz uzman personellerinden Sosyolog Kenan GÜNDAL tarafından Adnan Menderes Üniversitesi Söke İşletme Fakültesi öğrencilerine  ‘’Madde Etkileri ve Bağımlılık’’ konulu konferans düzenlenmiştir.

 

 

                                        

 

 

                                        BAĞIMLILIK İLE MÜCADELE SEFERBERLİĞİ

 

                             ’Bağımlılık ile Mücadele Seferberliği’’ kapsamında 21.10.2021,18.11.2021 ve 16.12.2021  tarihlerinde üç oturum şeklinde planlanarak, Müdürlüğümüzde görevli personel ve  denetimli serbestlik yükümlülülerine yönelik hazırlanan uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin zararları,uyuşturucu kullanımı sonrası fizyolojik değişiklikler,ruhsal durum değişiklikleri,bedendeki olumsuz değişiklikler,alkol ve teknoloji  bağımlılığı ile bağımlılıkla ilgili doğru zannedilen yanlışlar konularındaki  eğitim seminerleri Yeşilay,Toplum Sağlığı Merkezi ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü uzmanlarınca gerçekleştirilmiştir. Aynı zamanda Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ziyaret edilerek yükümlülere, kurumun sosyal,kültürel,sanatsal  ve sportif faaliyetleri hakkında bilgi verilerek,zararlı alışkanlıklardan korunmasına yönelik farkındalık sağlamaya dönük etkinlik yapılmıştır.

 

                 

                                                                                               11  KASIM MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ ETKİNLİĞİ

 

                         Ülkemizin çeşitli illerinde başlayan orman yangınları sonrası yanan arazilerin yeniden ağaçlandırılması amacıyla  yanan yerlerin rehabilite edilmesi ve  ağaçlandırmaya hazır hale getirilmesi ile "11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü'"nde  orman yangını yaşanan iller başta olmak üzere 81 ilde fidan dikimi etkinlikleri kapsamında Söke ilçesi ovacık mevkiinde 11/11/2021 tarihi saat 10:00 da etkinlik gerçekleştirilmiştir.

                      Fidan Dikiminin yapıldığı etkinliğe Söke Kaymakamı Umut Hüseyin GÜNEY ,  Söke Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa ATBAŞ, Söke Denetimli Serbestlik Müdürü Murat Zekeriya DEMİRBACAK, Söke İlçe Emniyet Müdürü Fatih DEMİRALP, Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin YAPICI, Orman İşletme Şefi Mehmet ŞENER ve ilgililer katılım sağlamışlardır.

 

                         

                                                                                 BAĞIMLILIK İLE MÜCADELE SEFERBERLİĞİ

 

                ‘’Bağımlılık ile Mücadele Seferberliği’’ kapsamında Müdürlüğümüzde görevli personel ve  denetimli serbestlik yükümlülülerine, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin zararları,uyuşturucu kullanımı sonrası fizyolojik değişiklikler,ruhsal durum değişiklikleri,bedendeki olumsuz değişlikler,alkol ve teknoloji  bağımlılığı ile bağımlılıkla ilgili doğru zannedilen yanlışlar konularında hazırlanan seminer Yeşilay,Toplum Sağlığı Merkezi ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü uzmanlarınca planlanmış ve gerçekleştirilmiştir.

 

                                                                                          

 

 

 

             ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERE YÖNELİK DESTEK    

                               

                                Türkiye İş Kurumu''nun (İŞKUR) Engelli ve Eski Hükümlülere yönelik kendi işini kurma projesi kapsamında Koruma Kurulu Başkanlığı aracılığıyla başvuru yapan M.V.D hazırladığı ‘Değerli Taş İşlemeciliği’ projesinin onaylanması üzerine hibe  desteğini alarak imalat ve satış faaliyetiyle    işyerini açmıştır.

 

                                     

 

 ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERE YÖNELİK DESTEK

 

             Türkiye İş Kurumu''nun (İŞKUR) Engelli ve Eski Hükümlülere yönelik kendi işini kurma projesi kapsamında Koruma Kurulu Başkanlığı aracılığıyla başvuru yapan D.Ö hazırladığı projenin onaylanması üzerine hibe  desteğini alarak baklava,künefe,börek imalat ve satış faaliyetiyle işyerini açmıştır.

 

                                                                                  

 

OKULLARIN EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNE HAZIRLANMASI

 

Söke Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün yürütmekte olduğu denetimli serbestlik faaliyetleri kapsamında yaptırılan çalışmalardan biri olan, Kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırılma; hükümlünün kurallara uyma becerisi ve çalışma disiplini kazanmasını, başkalarının haklarına saygı göstermesini, zamanı planlamasını, bir meslek edinerek kendi işini kurmasını veya bir iş edinmesini amaçlayan, iyileştirme ve topluma kazandırılması amacıyla yükümlüler kamu kurumlarında ücretsiz olarak çalıştırılmaktadır.

Bu çalışmayı yapan yükümlüler okullarında yaz tatiline girmiş olması nedeniyle çocukların bulunmadığı okullarda 14 Haziran 2019 - 9 Eylül 2019 tarihleri arasında Adalet Bakanlığı tüm il ve ilçelerde bir sonraki döneme okulların hazırlanması için okulların ihtiyaç duyduğu temizlik, boya badana, bakım onarım gibi işlemlerini yapmak üzere çalışma başlattığı boyacılık üzerine açılan kursta sertifikalarını alan yükümlüler tarafından bu kapsamda 19 okulda  çalıştırılmak suretiyle bu çalışmalar yapılmıştır.

 

                    

 

 

                                   Söke Denetimli Serbestlik Müdürlüğü 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri

                                                                                                                                                                                                

Söke Denetimli Serbestlik Müdürlüğü olarak 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma etkinlikleri kapsamında ilk olarak 18.07.2019 tarihinde saat 09:30’da Söke Asri Mezarlığında bulunan Şehitliklerimizin bakımı ve temizliği kurumumuzda infaz işlemleri devam eden 10 yükümlü ve kurumda görevli personelinin katılımı ile yapılmıştır.

Aynı gün saat 14:30’da Söke İlçe Müftülüğü seminer salonunda kurumumuzda infaz işlemleri devam eden 100 yükümlünün katılımı ile 15 Temmuz Destanı ve Şehitleri Anma konulu seminer ve program gerçekleştirilmiştir. Program çerçevesinde ilk olarak şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmuş akabinde hep birlikte İstiklal Marşımız okunmuştur. Program dahilinde 15 Temmuz Destanını en içten bir şekilde anlatan ve yaklaşık bir saat süren 15 Temmuz Destanı ve Şehitleri Anma konulu seminer Söke İlçe Müftülüğünde görevli Şube Müdürü Murat Yılmaz tarafından verilmiştir.

Etkinlikler süresince çok duygusal anlar yaşanmış ve yükümlülerin tören sonunda olumlu yönde duygu paylaşımları içerisine girdikleri gözlenmiştir.

                                                                                            

 

 

                                                         ZEYTİN AŞILAMA VE BUDAMA KURSU SERTİFİKALARI DAĞITILDI

   Söke Kaymakamlığı, Söke Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Söke Zirai Üretim İşletmesi Tarımsal Yayım ve Hizmetiçi Eğitim Merkezi, Söke İş Kurumu İlçe Müdürlüğü, Söke Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü arasında, Söke Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde dosyası bulunan yükümlülere yönelik açılacak mesleki eğitim kurslarının uygulanması ve diğer çalışmalar hususunda imzalanan protokole istinaden (Tayem) Söke Zirai Üretim İşletmesi Tarımsal Yayım ve Hizmetiçi Eğitim Merkezinde açılan 88 Saatlik ‘’Zeytin Aşılama ve Budama’’ kursuna içinde yükümlülerinde bulunduğu  13 kursiyer katılmış ,kurs süresini başarıyla tamamlayan kursiyerlere kurs belgeleri  dağıtılmıştır.

 

 

                                                                     

 

 

                                                      KUŞADASI KAYMAKAMINDAN SÖKE DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET

             Kuşadası Kaymakamı Sayın Sadettin Yücel Söke Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne 13.05.2019 tarihinde ziyarette bulundu. Söke Denetimli Serbestlik Müdürü Murat Zekeriya DEMİRBACAK tarafından müdürlük çalışma ve faaliyetlerine dair bilgilendirme yapıldı.Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün,çalışmalarından duyduğu memnuniyetini ve desteğini dile getiren Kaymakam YÜCEL,Söke Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün çalışmalarını yakından takip ettiğini,işbirliği içerisinde çalışmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek kurumdan ayrıldı.

 

                                                                             

 

 

DENETİMLİ SERBESTLİK AĞAÇLANDIRMA VE KOORDİNASYON PROJESİ

KAPSAMINDA ADALET ORMANI OLUŞTURULDU.

 

Adalet  Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında ağaçlandırma faaliyetlerine yönelik daha önce farklı tarihlerde çeşitli protokoller imzalanarak ülkemiz genelinde kamuya yararlı bir işte denetimli serbestlik yükümlülerinin çalıştırılması, ağaçlandırma çalışmaları kapsamında çeşitli projeler yapılmıştır.

            Denetimli Serbestlik Kapsamında bulunan yükümlünün ücretsiz olarak kamu kurumu veya kamu yararına hizmet veren bir kuruluşta, kurumun yürütmekte olduğu hizmete yardımcı işlerde çalıştırılarak toplumsal katılım ile yükümlünün iyileştirilmesini amaçlayan ve kamu düzeninin sağlanmasını esas alan bir yükümlülüktür, bu yükümlülük ile yükümlünün kurallara uyma becerisi ve çalışma disiplini kazanması, başkalarının haklarına saygı göstermesi, zamanı planlaması, bir meslek edinerek kendi işini kurması veya bir iş edinmesi amaçlandığı fidan dikim/ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Denetimli Serbestlik yükümlüleri tarafından fidan dikim çalışmalarının düzenli olarak sürdürüldüğü yapılan proje ile de: yükümlülerde ağaç ve orman sevgisinin pekiştirilmesi, çevre duyarlılıklarının arttırılması; hükümlü ve yükümlülerin sosyal faydası daha yüksek olan ağaçlandırma çalışmalarında istihdam edilerek yeniden topluma kazandırılmaları hedeflenmekte ayrıca Ülkemizin ağaçlandırılması ve erozyon kontrolü çalışmalarına katkıda bulunulması amaçlanmaktadır.

            Fidan dikim çalışmaları kapsamında Söke Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Kuşadası Orman İşletme Şefliğinin ortak çalışmasıyla Orman Haftası (21-26 Mart 2019) içerisinde Kuşadası Türkmen mahallesinde bulunan yaklaşık 30 dönümlük alan "Adalet Ormanı" olarak adlandırılarak, uzun yıllara sari ağaç dikim ve bakım faaliyetlerinin yürütülebileceği sabit alan olarak belirlenmiştir.

            Bu kapsamda belirlenen alanda 21/03/2019 tarihinde gerçekleştirilen fidan dikim çalışmasına Söke Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Ali ÖZTÜRK, Söke Kaymakamı Tahsin KURTBEYOĞLU, Kuşadası Kaymakamı Sadettin YÜCEL, Kuşadası Cumhuriyet Başsavcısı Çağrı GİR,  Söke Denetimli Serbestlik Müdürü Murat Zekeriya DEMİRBACAK, Söke Jandarma Komutanı Gökhan KURGAN, Söke Emniyet Müdürü Yalçın ŞİPAL, Kuşadası Orman İşletme Şefi Volkan AYDIN , Söke Orman İşletme Şefi Mehmet ŞENER,  Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Personel ve yükümlüleri katılmışlardır.

 

                  

                                                                                          

 

SÖKE DENETİMLİ SERBESTLİK YÜKÜMLÜLERİ ŞEHİTLERİ ANDI.

18.03.2019 tarihinde saat 13:45’te Çanakkale Zaferinin 104. yıl dönümü kapsamında Çanakkale Şehitlerini ve Gazilerini Anma töreni Söke Belediyesi Çok Amaçlı Konferans Salonunda kurumumuzda infaz işlemleri devam eden yükümlülerin katılımı ile gerçekleştirilmiştir. İlk olarak tüm şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmuş akabinde hep birlikte İstiklal Marşımız okunmuştur. Program dahilinde Çanakkale Zaferini en içten bir şekilde anlatan ve yaklaşık bir saat süren Dur Yolcu isimli belgesel hep beraber izlenmiş, Kurumumuz Sosyal Çalışmacısı Yüksel GÜRBÜZ tarafından yapılan sunum sonrası pragram sonlandırılmıştır.

Tören sonunda duygusal anlar yaşanmış ve yükümlülerin tören sonunda olumlu yönde duygu paylaşımları içerisine girdikleri gözlenmiştir.

 

                       

 

KAMUDA ÇALIŞAN YÜKÜMLÜLERE GİYİM YARDIMI

 

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Türk Kızılayı Söke Şubesi ile denetimli serbestlik yükümlülüğü/tedbiri kapsamında bulunan yükümlülere; Aynı zamanda Koruma Kurulu üyesi olan Türk Kızılayı Söke Şubesi tarafından Kamuya yararlı bir işte çalışma yükümlülüğü olan ve hali hazırda kamu kurumlarında bu çalışmalarını yerine getiren 93 denetimli serbestlik yükümlüsü ve aile biriylerine giyim/kıyafet yardımında bulunulmuştur.12/03/2019

 

      

 

 

SÖKE DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜ EĞİTİM VE İYİLEŞTİRME BÜROSU FAALİYETLER

Denetimli Serbestlik Yükümlülerimiz 2019 yılı içerisinde yükümlülerin topluma kazandırılması ve iyileştirme çalışmaları kapsamında kurum uzman personellerimiz tarafından; yapılandırılmış bireysel görüşmeler gerçekleştirilmekle birlikte, yetişkinlere yönelik  kısa adı  SAMBA (Sigara ,Alkol ve madde bağımlığı Farkındalık Programı) olan ve ayrıca Genç ve Çocuk yükümlülere yönelik Genç Samba grup çalışması, Öfke Kontrol Programı ve kısa adı HAYDE olan (Hayat İçin Değişim Programı) grup çalışmaları ve ayrıca çeşitli konularda seminer çalışmaları her hafta mesai günleri içerisinde gerçekleştirilmektedir..

   

                                                                                         

TOPLUM SAĞLIĞI

Denetimli Serbestlik Yükümlülerinize 2019 yılı içerisinde; yükümlülerin topluma kazandırılması ve iyileştirme çalışmaları kapsamında bulunanlara yönelik olmak üzere “Toplum Sağlığı” başlığı altında Belediyenin alanında uzman personelince (Konu Başlıkları: Sağlıklı Beslenme, Sağlıklı yaşam ve hastalıklardan Korunma, İlk Yardım, Yaşlı Bakımı ve Yaşlılarla iletişim, ) her ay olmak üzere düzenlenecek olan eğitim programı uygulanmaktadır.    

 

  

DEĞERLER EĞİTİMİ

Sevgi, Saygı, Merhamet, Sorumluluk, Yardımlaşma, Hoşgörü gibi toplumsal değerler yaşantımızı ve toplumsal uyumu belirler. Toplumsal yaşantımızın temel yapısını oluşturan milli, manevi ve kültürel değerlerimizi aktarmak amacıyla iyileştirme çalışmaları kapsamında;

Söke İlçe Müftülüğü ile yapılan ortak çalışma sonucunda 2019 yılı içerisinde farklı gruplara her ay olacak şekilde “Değerler Eğitimi” başlığı altında seminerler; İlçe Müftülüğünün alanında uzman personellerince verilmeye başlanmıştır.

 

   

                               

FİDAN DİKİM ÇALIŞMALARI

Söke Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde dosyası bulunan yükümlülerin, kamuya yararlı bir işte çalışma yükümlüğü kapsamında, 2019 yılı içerisinde bu çalışmayı yapan yükümlülerce fidan dikimi-bakımı çalışmalarına devam olunmaktadır.

 

   

 

KİŞİSEL GELİŞİM VE AİLE EĞİTİMLERİ

Kişisel gelişim ve aile eğitimleri bireylerinin sağlıklı gelişimini, topluma uyumlu, ailenin/toplussal birlikteliğinin sürekli kılınmasında son derece önemli bir süreçlerdir. Bu eğitimler aile kurumunun, toplumun korunmasına, güçlendirilmesine katkıda bulunmaktadır.

Denetimli serbestlik tedbiri altındaki yükümlülere yönelik 2019 yılı içerisinde Söke Halkeğitim Merkezi ile gerçekleştirilen çalışmayla “Aile Eğitimi” programları ve "Kişisel Gelişim" programları uygulanmaya başlanmıştır.

 

İŞ-KUR BİLGİLENDİRME SEMİNERLERİ

2019 yılı içerisinde her ay denetimli serbestlik tedbiri verilen yükümlülere yönelik iş ve meslek danışmanlarınca düzenlenen bilgilendirme seminerleri verilmeye başlanmıştır.

Bu seminerlerde iş ve meslek danışmanlığı, mesleki eğitim kursları, işbaşı eğitim programları, girişimcilik programları ve işe yerleştirme konuları ele alınacaktır. Çalışmaların kalitesini arttırabilmek, yükümlülere destek ve yol gösterici olabilmek için; meslek sahibi olmayanları mesleki eğitime tabi tutmak, iş arama tekniklerini öğretmek, hedeflenmektedir.

 

   

 

 

OKULLARDA DENETİMLİ SERBESTLİK

Söke Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün yürütmekte olduğu denetimli serbestlik faaliyetleri kapsamında yaptırılan çalışmalardan biri olan, Kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırılma; hükümlünün kurallara uyma becerisi ve çalışma disiplini kazanmasını, başkalarının haklarına saygı göstermesini, zamanı planlamasını, bir meslek edinerek kendi işini kurmasını veya bir iş edinmesini amaçlayan, iyileştirme ve topluma kazandırılması amacıyla yükümlüler kamu kurumlarında ücretsiz olarak çalıştırılmaktadır.

Bu çalışmayı yapan yükümlüler okullarında yarı yıl tatiline girmiş olması nedeniyle Adalet Bakanlığı tüm il ve ilçelerde bir sonraki döneme okulların hazırlanması için okulların ihtiyaç duyduğu temizlik, boya badana, bakım onarım gibi işlemlerini yapmak üzere çalışma başlattığı bu kapsamda Söke Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce; Söke, Kuşadası ve Didim’de belirlenen okullarda yükümlüler çalıştırılmak suretiyle bu çalışmaların yapılması için gerekli planlama ve çalışmaların yapıldığı;

21/01/2019 tarihinde Çalışmanın yapılacağı okullardan biri olan Behiye Hanım Ortaokulundaki çalışmaya Söke Kaymakamı Tahsin KURTBEYOĞLU, Söke Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Ali ÖZTÜRK, Milli Eğitim Müdürü Şerafettin YAPICI, Denetimli Serbestlik Müdürü Murat Zekeriya DEMİRBACAK, Behiye Hanım Ortaokulu Müdürü Serap KAPLAN katılarak yerinde incelemelerde bulunmuşlardır.

 

   

 

KURUMLARLA ÇEŞİTLİ FAALİYETLERE İLİŞKİN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLLERİ

            Denetimli Serbestlik kapsamında yürütülen çalışmaların daha nitelikli hale getirilmesi ve kamu yararının arttırılması amacıyla 25/01/2019 tarihinde Söke Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde; Söke Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Ali ÖZTÜRK, Söke Kaymakamı Tahsin KURTBEYOĞLU, Denetimli Serbestlik Müdürü Murat Zekeriya DEMİRBACAK,   TAYEM Müdürü Lütfi ÖZENÇ, Söke İşkur Müdürü Tuncay ÖZDEMİR, Söke İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü  A. Turan Günen ve Söke Halk Eğitim Merkezi Müdürü  Hakan ÇEVİK in katılımıyla 2 ayrı protokol imzalandı.

            İlk protokol; Söke Kaymakamlığı, Söke Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Söke Zirai Üretim İşletmesi Tarımsal Yayım ve Hizmetiçi Eğitim Merkezi, Söke İş Kurumu İlçe Müdürlüğü, Söke Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü arasında, Söke Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde dosyası bulunan yükümlülere yönelik açılacak mesleki eğitim kurslarının uygulanması ve diğer çalışmalar hususunda imzalandı.

            Protokol kapsamında; Söke Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde dosyası bulunan yükümlülere ilişkin yapılan çalışmalara yönelik faaliyet ve programların işbirliği içerisinde yürütülmesi amaçlanmakla birlikte ,bu süreçte;

            İlgili kurumlarla birlikte yapılacak çalışmalarla denetimli serbestlik kapsamında bulunan yükümlülere yönelik olarak iş birliği içerisinde kursların açılması ve diğer eğitim ve iyileştirme çalışmalarının yerine getirmesinin amaçlandığı;

            Yükümlülerin çeşitli mesleki kurslara, özellikle TAYEM bünyesinde; tarımsal ve hayvancılıkla alakalı kurslara dahil edilmesi suretiyle bilgi ve meslek/iş sahibi olabilmelerine yönelik çalışmaların yapılacağı;

            İkinci Protokolün ise; Söke Kaymakamlığı, Söke Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Söke İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü arasında, Denetimli serbestlik kapsamında; toplum içinde denetim ve takibi yapılan yükümlülerin ve ailelerinin (özellikle madde kullanımı olanların) ilgi ve ihtiyaçları doğrultusunda sosyal/kültürel ve sportif etkinliklerle iyileştirilmesi ve topluma kazandırılması, toplumla bütünleşmelerinin desteklenmesi, olumlu sosyal davranışlarını geliştirerek uyumlu birer birey olmalarının sağlanmasına ilişkin yapılacak çalışmalara yönelik olarak imzalandı.

            Protokol kapsamında; Denetimli serbestlik altında bulunan yükümlüler ve çocuklarının sosyal/kültürel ve sportif etkinliklere dahil edilmesi suretiyle özellikle bağımlılık yaratan maddelerden ve suça sebep olabilecek ortamlardan uzak tutulmasının amaçlandığı bildirildi.

 

   

 

SAĞLIKLI YAŞAM

 

Denetimli Serbestlik Yükümlülerinize 2019 yılı içerisinde her ay; yükümlülerin topluma kazandırılması ve iyileştirme çalışmaları kapsamında bulunanlara yönelik olmak üzere Söke İlçe Sağlık Müdürlüğünün alanında uzman personellerince “Sağlıklı Yaşam” başlığı altında (Konu Başlıkları: İnternet Bağımlılığı ve Bilinçli Sosyal Medya Kullanımı, Maddeler ve Etkileri, Organ Bağışının önemi, İlkyardım, Obezite, Diyabet) eğitim programı uygulanmaktadır.

 

Adres

Çeltikçi Mahallesi Bayındır Sokak No:22 SÖKE/AYDIN

Telefon

0.256.518 10 23 -518 90 85-512 36 74

kep adresi adaletbakanligi@hs01.kep.tr

E-Posta

sokecbsisaretadalet.gov.tr